„Tanec je ztělesněním hudby.“

 botytango.png

Taneční dovednosti

2015 – dokončený certifikovaný půlroční rekvalifikační kurz pod záštitou Centra tance / MŠMT Lektor tance.

 

Jóga a Dance jóga

Kvůli onemocnění jsem prakticky na rok byla nucena utnout veškeré pohybové aktivity, včetně tance a kvůli oslabení i pobyt venku. Jídelníček složený pouze z rýže, rýžového mléka, tekuté stravy a některých druhů zeleniny spolu s minimem možného pohybu mě postupně připravil o léta budovanou svalovou hmotu, zato po srovnání jídelníčku přinesl řadu zásob na dobu ledovou, se kterou je nutno se potýkat a nad ní vyzrát. Můj zdravotní stav se však pozvolna srovnal natolik, že nyní až na pár vyjímek dokáži sníst a udržet v žaludku téměř vše. Umožnilo mi to návrat k józe a dance józe, ke které mě přivedla shodou náhod bývalá tanečnice Petra Duspivová. Stále však nemůžu vykonávat všechny jógové pozice, ale protože je jóga sama o sobě léčivá, věřím, že i to se po nějaké době překoná. I přesto, že jsem si dlouhý čas myslela, že se princip jógy s mou hyperaktivitou nikdy nemůže potkat, čím dál víc zjišťuji, že čas dozrál. Momentálně mě nejvíc těší, že mi pomáhá překonávat hranice, ale také nutnost si je uvědomovat a respektovat je. Stejně jako pomáhá zrelaxovat všechny svalové stahy a napětí, které se nashromáždí v těle během náročných dní.  

 

Contemporary dance a Street dance 

V rámci roku 2017 se budu tanečně vzdělávat v tanečních stylech Contemporary dance a Street dance. Pokud se totiž jednou dotknete země, začne vám chybět. K modernímu tanci mě přidla Alena Drápalíková během rekvalifikačního kurzu a myslím, že nejsem jediná, kterou naprosto hypnotizoval, a to díky skvěle vybrané muzice, ale také expresi a výrazovým možnostem, kterou umožňuje a samozřejmě také práci s podlahou, se kterou se jinde moc nesetkáte. Street dance je pak protiváha klidu a harmonie, který prožívám při cvičení jógy, díky jeho akčnosti a dynamice.  
 

Argentinské tango a Lady latin dance

V roce 2014–2015 jsem se vzdělávala pod vedením Jakuba Šmejkala a Blanky Fialové v argentinském tangu pod záštitou školy Buenos Aires Tango. Argentinské tango je naprosto pohlcující a návykový tanec, protože namísto toho, abyste se drilovali řadu sestav, spolupracujete plně se svým tanečním partnerem. Je to tanec kontaktní, smyslný, dynamický a vy se učíte naslouchat parnerovým gestům, jeho vedení a zvyklostem. Rok jsem si vyzkoušela v taneční roli dámy, další rok v roli tanečníka, což mě obohatilo o vnímání prostoru a tance viděného očima obou tanečních partnerů. V roce 2014–2016  jsem se učila také latinsko-americkým tancům. Mými učiteli byli Růženka KunstýřováIgor a Nikol Mikešová. Na latin dance nedám dopustit a nejvíc mě baví svižný Jive. 

 

Orientální tanec

K orientálnímu tanci jsem došla po dlouhém hledání poté, co jsem kvůli zranění musela opustit irské tance. Taneční dovednosti a zkušenosti mi předávaly z českých lektorek zejména Vendulka Pánková, Daniela Pardusová a Klára Stáňová, dále jsem navštívila semináře Badriyah, Katky Krejčové, Johanky Řezníčkové, Katky Vorlíčkové, Karoliny Idrisové a Shenai. Ze zahraničních lektorů zmíním například Alekseie Riaboshapku, Leilu, dále také Aidu. Vyučovala jsem orientální tance rok v Králově Dvoře.  Nějaké zkušenosti jsem načerpala též ve skupině Džawáhir. Prošla lekce Královna shimmy s Badriyah i seminář Profesionální orientální tanečnice, pod vedením tanečnice Sheyly ve Studiu Pure.

     kurz 2015.pngkurz 2015 ctvrtek.png

 

  

Aktuality

Pokud byste již teď rádi podpořili naše projekty a řadu mých aktivit, můžete tak učinit prostřednictvím finančního daru na účet: 2075007193/0800. Děkujeme!

......................................................

Lze mě sledovat na instagramu.

*** 

Básnicky doprovodím výstavu Marie Vránové nazvanou Pine cones. Zahájení připadá na pondělí 4. 9. 2017 v 18 hodin v Ústavu makromolekulární chemie AV ČR.

***

Dne 6. 10. 2017 vystoupím v rámci festivalu Kavárny naživo

***

Se studentem divadelní dramaturgie, autorem her, divadelních adaptací a pohádek, písničkářem Šimonem Petákem jsme připravili a zkomponovali literárně hudební Večer bezvýznamných událostí. 

***

S malířkou Zuzanou Pernicovovou chystáme knihu povídek, kterou bychom měly nabízet jak v tištěné, tak elektronické formě přes Hithit. 

***

S přáteli chystáme rozjet vlastní nakladatelství. Mělo by se tak udát skutečně CoByDup.


Copyright © Warana Psavomorecká