Čtení je nejlepší učení. Sledovat myšlenky velkého člověka – to je ta nejzajímavější věda.“

profi_warana.jpgletajici knihy.png

 

Projekty:

Doprovodná báseň k výstavbě Maru Vránové, Pine Cones. S Maru Vránovou dále chystáme autorské drama s obrazy. 

 

 

 

Na atmosféru z živého čtení se můžete podívat na videích ZDE.

Další ukázky:

*novela Čtyřstrunný kvartet – ukázka ve formátu pdf  *archiv Lidových novin *archiv časopisu Týden *recenze na Dobré češtině * recenze ve čtrnáctideníku A2 *knižní blog 

 

 GetImage.jpgTvůrčí psaní v Praze / Tvůrčí psaní po Skypu

Je vaším snem napsat knížku? Máte v hlavě příběh, ale nedaří se vám jej přenést na papír? Přejete si lépe psát? Vydáváte e-book, ale lámete si hlavu nad tím, jak ho vylepšit? Nedaří se vám zformulovat vaše myšlenky tak, aby jim čtenáři správně porozuměli?

 Jsem absolventkou magisterského studia v oboru Tvůrčí psaní a  Tvůrčí psaní –  Redakční práce s vlastní publikační činností, vydanou knížkou a zkušenostmi ze zpravodajství Lidových novin a magazínu Týden. Nabízím lekce tvůrčího psaní koncipované tak, aby vám sedly jako šité na míru. 

Co je náplní lekce? 

Na co klademe důraz?

Co ode mě můžete očekávat?

Cena běžné šedesátiminutové hodiny je 200 korun, pro studenty 150 korun. 

Tvůrčí psaní po e-mailu

Náplň lekce je totožná se skypovou výukou. Rozdíl je v tom, že nemáte přístup k lektorovi a nemůžete spontánně reagovat jako při skypových lekcích, za to můžete odepisovat kdykoliv v rámci dne, odpověď odložit a tak dále; nejste tedy vázáni na konkrétní čas, vše si nastavujete sami včetně počtu lekcí a finančních možností. 

Komunikace s lektorem probíhá po e-mailu a také v rámci komentářů aplikace Microsoft Word, kde uvidíte ve sledování změn korekturu vašeho textu, plus připomínky přímo v bublinách v postranním panelu. 

Balíček tvůrčího psaní 

Balíček je vhodný například pro ty, kteří by se chtěli tvůrčímu psaní věnovat intenzivněji v rámci krátkého období v roce. Zahrnuje nepřetržitou e-mailovou komunikaci po dobu třiceti dnů, ve které se budu věnovat jak Vám, tak Vašim textům, osm skypových hodin a vstup na tříhodinovou lekci v Praze nebo Berouně v září 2016.

Pokud vás nabídka tvůrčího psaní zaujala, neváhejte mi napsat na email warana.psavomorecka@gmail.com, popřípadě na mou facebookovou stránku.

 

Dobrá čeština

Dobrá čeština sdružuje autory a redaktory, kteří chtějí psát dobře česky 
a pomáhat i všem ostatním, kteří usilují o totéž. 

Od roku 2014 jsem jejím členem a sekci Literární bašta poskytuji pod civilním jménem literární recenze. 

Více informací najdete na webu Dobré češtiny.

kostra-sluzby_ico.png

Čtyři na šňůře

Literární spřežení čtyř literátů a absolventů Literární akademie vyrazilo s mou maličkostí na turné po České republice se svými stěžejními knížkami: Číča Avara, Štěně bez oušek, S pavoukem na skle a Čtyřstrunný kvartet. (Více o nich se dozvíte na stránkách Databazeknih.cz po zadání zmíněných hesel.)

Texty pro nás nejsou jen intimní záležitostí. Neodkládáme je do šuplíku, protože máme rádi život, ruch i publikum. Přejeme si poznat naše čtenáře, potkat skvělé lidi a nebojíme se za nimi cestovat až na kraj světa. Proto podnikáme šňůru autorských čtení. Literatura nemusí být jen nudná společnice, se kterou dobrodružství skončilo v dětství, když se pod dekou při světle baterky četly zakázané knihy.“ctyrinasnure_ico.jpg

 

Aktuality

Pokud byste již teď rádi podpořili naše projekty a řadu mých aktivit, můžete tak učinit prostřednictvím finančního daru na účet: 2075007193/0800. Děkujeme!

......................................................

Lze mě sledovat na instagramu.

*** 

Básnicky doprovodím výstavu Marie Vránové nazvanou Pine cones. Zahájení připadá na pondělí 4. 9. 2017 v 18 hodin v Ústavu makromolekulární chemie AV ČR.

***

Dne 6. 10. 2017 vystoupím v rámci festivalu Kavárny naživo

***

Se studentem divadelní dramaturgie, autorem her, divadelních adaptací a pohádek, písničkářem Šimonem Petákem jsme připravili a zkomponovali literárně hudební Večer bezvýznamných událostí. 

***

S malířkou Zuzanou Pernicovovou chystáme knihu povídek, kterou bychom měly nabízet jak v tištěné, tak elektronické formě přes Hithit. 

***

S přáteli chystáme rozjet vlastní nakladatelství. Mělo by se tak udát skutečně CoByDup.


Copyright © Warana Psavomorecká